Dreams.co.uaІменаЖіночі іменаЯна
5696 Oracle

Яна: значення імені, характер і доля

Значення імені Яна

Жіноче ім'я Яна за походженням давньоєврейське. Пішло від давньоєврейського імені Іоанн, що трактується як «милість Божа». Є й інша версія, яка свідчить про те, що ім'я Яна могло статися від імені давньоримського Бога – Януса.

Жіноче ім'я Яна сьогодні зустрічається досить рідко, але тим не менш, користується популярністю в більшості країн Східної частини Європи. Воно легке, просте, красиве, та ще й сумісно з більшістю українських чоловічих імен, що теж непогано …

Ім'я Яна: Значення і характеристика
Походження імені Янадавньоєврейське
В кореніім'я Іоанн
Буквальна трактування«милість Божа»
За іншою версієюпоходить від Бога Януса
Ангел хранитель і покровитель імені:Свята Іоанна Мироносиця

Популярність: Ім'я Яна в рейтингу популярних імен знаходиться на 34-36 позиціях і доводиться по статистиці на 6-9 дівчаток з 1000 новонароджених.

Розмовні варіанти: Янка, Яночка

Сучасні англійські аналоги: Яніна, Яника, Янелла, Янесса

Цікаве про ім'я Яна: У слов'янській культурі прийнято вважати, що ім'я Яна в першу чергу родинне імені Яніна, яке колись користувалося популярністю на українських землях.

Як впливає значення імені на долю: карма

Дівчинка, над якою протегує значення жіночого імені Яна, стовідсотково буде володаркою складного характеру, що поєднує в собі непоєднувані властивості. Це і спокій з надмірною емоційністю, і розсудливість з непередбачуваністю, і принциповість з так званою «критичністю».

Яна буде намагатися бути в центрі загальної уваги, виділятися з натовпу і не бути частиною натовпу. Це лідер і авторитет, людина важлива, шанована, але приховує свої справжні почуття. У моменти образи і гіркоти, такі перетворюються в ніжних і вразливих леді, надто жіночних і чутливих, що, здавалося б, не властиво сильним, але так вже є. Хоча з іншого боку, Яна, це все одно завжди стрімка і незалежна жінка, якою б чуттєвою і жіночною вона не хотіла здатися.

Переваги та позитивні риси: Найголовніша гідність всіх носіїв імені Яна полягає в тому, що ці дівчата з легкістю розглядають в людях фальш. А ще вони завжди і на все мають власну думку, і при цьому такі думки нерідко виявляються єдиними правильними.

Яна погано ставиться до людей, які намагаються нав'язувати свою думку, та ще й хибну, іншим людям. А ще носій цього імені ніколи не потерпить поруч з собою людину, яка намагається нею маніпулювати.

Характер імені Яна

Характер імені Яна

Характер імені Яна такий, що здатний наділити носительку обговорюваного імені купою переваг, наприклад, серед них такі риси як цілеспрямованість, планомірність, відповідальність, обов'язковість, красномовність, балакучість, чутливість і дружелюбність. Але разом з ними можуть бути і недоліки, зокрема, проявляються на етапі зрілості – одаровується характер з такими рисами як сприйнятливість, агресивна реакція на критику, непослух, невміння вливатися в колектив, і невміння відпочивати. Взагалі, характер дівчини з ім'ям Яна дуже складний. Передбачити те, як вона себе поведе в певній ситуації, дуже непросто, та й взагалі, її характер такий, що ужитися з нею досить складно, якщо ти не людина, що цікавить її як кандидат на роль коханої людини ...

З іншого боку, незважаючи на всі названі недоліки і переваги, якими наділяється характер носія імені Яна, на ділі все може бути й інакше – характер багато в чому залежить від додаткових параметрів, включаючи навіть пору року народження, також впливає на натуру людини в цілому.

Раннє дитинство

Раннє дитинство дівчинки, для якої при народженні батьки вирішили вибрати ім'я Яна, переповнене емоціями і святами, і все завдяки її характеру, нагородженому таким параметром як значення ідеальними характеристиками, серед переліку яких і поступливість, і послух, і цілеспрямованість, і оптимістичність, і весела вдача, і доброта, і справедливість, і активність, і енергійність. У дитинстві Яна є дуже веселим і доброю дитиною, налаштованим виключно на позитив, і саме це-то і робить її мало не ідеальним товаришем на всі випадки життя, і попутно популярним у одноліток дитиною.

У цій дівчинки безліч переваг, але головне полягає саме в товариськості і позитивний настрій – вона рідко вередує, практично ніколи не сумує і не депресує, зачепити її, так би мовити, за живе, практично нереально, вона у всьому знайде позитивні сторони і місце для позитиву. Єдиний недолік, яким нагороджує значення ймення Яна, це невміння розбиратися в людях – вона нерозбірлива і залишиться такою до самої зрілості. З іншого боку, її здебільшого оточувати повинні добрі і надійні люди, діти, з якими вона швидше за все буде дружити до самого кінця.

Що стосується талантів і здібностей, то тут все і зовсім дуже і дуже просто – Яна талановита і здатна, і може домогтися успіхів там, де багато хто не зможе домогтися нічого ...

Підліток

Яна, досягла підліткового віку, це вже дівчина з відмінним характером і умов, що змінилися внутрішнім миропорядком. Відповідальність, старанність, гумористичність, товариськість, красномовність, цілеспрямованість, обов'язковість – все це основні переваги. Але ними сутність дівчинки з ім'ям Яна не обмежується. Сприйнятливість і чутливість – хороші якості, але іноді приносять чимало проблем. Вона сприймає все дуже близько до серця, викликати образу і розчарування у такої дівчинки зможе кожен без винятку, ну дуже вже вона сприйнятлива.

Критика і зовсім може бути сприйнятою нею як справжнісіньке образу – товаришам, подругам, родичам, краще не критикувати таку, і тим більше, не повчати. Натура дівчинки, над якою протегує значення імені Яна, така, що не дозволяє їй терпіти критику і повчання, і не дозволяє їй вдаватися до будь-чиєї допомоги, вона самостійна і любить з усіма проблемами розбиратися самостійно, без побічної допомоги. Ну а що до навчання, так тут і зовсім все дуже і дуже просто – вона здібна учениця, може впоратися з вивченням будь-якого предмета, але робить це тільки в разі, коли предмет її цікавить. Та й взагалі то так і у всьому – справа повинна цікавити її, викликати інтерес, і тоді воно буде нею зроблено по вищому розряду.

Доросла жінка

доросле Яна, це вже доросла, відповідальна, виконавча, обов'язкова і дуже дієва дама. Така ніколи не пасує, ніколи не здається, може подолати будь-які перешкоди, що виникають на її шляху до поставленої мети – це головні переваги названої ім'ям Яна дорослої жінки. Але є й інші, наприклад, вразливість, невміння відпочивати і не діяти, працьовитість, благородство, товариськість, ввічливість, уважність і дбайливість. У ній суміщені відразу всіх важливі характеристики, і жіночі, потрібні кожній дамочки, і чоловічі, такі як лідерство і організаторські вміння.

Що стосується бездіяльності – Яна не може сидіти на місці, і це заслуга такого фактора як значення, вона весь час в дії і навіть під час відпочинку не може всидіти на місці, для неї справжній відпочинок, це подорож, нові враження, нові емоції, досягнення нових висот. До речі про висотах – Яна, над якою протегує значення цього іменний варіації, це по своїй суті кар'єристка, яка бажає завоювати лідерство і домогтися висот, яких важко досягти чоловікам. Її мета, довести всім, що вона нічим не гірше інших. Правда. При цьому в душі вона залишається справжньою жінкою – доброю, сприйнятливою, вразливою, чутливою і образливою, тендітною і потребує опіки.

Доля імені Яна

Доля імені – цей параметр є одним з найзагадковіших, і це вже не секрет ні для однієї людини, яка б пов'язала хоч раз з трактуванням і розшифровкою імен. Що ж стосується питання про те, яка доля імені Яна, так тут справа йде так само – передбачити, що вона підготує носительці найменування, дуже складно ...

Проте дослідники з'ясували кілька цікавих моментів. Один з них свідчить про те, що Яна повинна користуватися неймовірною популярністю у чоловіків, і залучати їх вона може не тільки своєю зовнішністю або вродженої чарівністю, але також і успішністю, і рішучістю, і наполегливістю, які притаманні далеко не кожній сучасній жінці – така її доля. А ще доля може припускати наявність великої кількості обранців, романи з якими можуть виявитися вкрай неміцними і недовговічними.

Інший же момент свідчить про те, що доля в підсумку може і зовсім залишити дівчину з ім'ям Яна самотньою, і причина таїться лише в одному – для такої найважливішим може стати самореалізація, притому, не як жінки, як як фахівця. Яна, кар'єристка, і змінити це може тільки чоловік, готовий на жертви заради неї.

Любов і шлюб для імені Яна

Яна звикла любити щиро і сильно, а розставання з коханою або розчарування в ньому сприймає вкрай болісно. Любов неодмінно повинна бути взаємною, лише тоді вона окрилює, дає сили для нових звершень. Вона чітко визначає для себе ідеал свого чоловіка — терплячий, турботливий, сильний, тактовний чоловік. Для неї важливо, щоб поруч з нею був люблячий віддана людина, що зумів забезпечити їй спокій, щастя і стабільність. Цікаво, що в шлюб Яна вступає досить рано, але він має всі шанси бути міцним, щасливим і довгостроковим. Її чоловіком стає або молодий перспективний хлопець, або заможний зрілий чоловік. При цьому Яна буде однаково сильно любити, цінувати і піклуватися про чоловіка. Вона очікує, що і він зможе оцінити її гідності і таланти.

Яна трепетно ​​бережуть сімейні цінності, вважаючи себе головною берегинею сімейного вогнища. Вона розуміє, що справжньою жінкою можна себе відчути лише тоді, коли від щирого серця даруєш ласку і тепло своїм членам сім'ї, чоловіка й дітей. Вона чудова господиня, вміло справляється з клопотами по будинку і вірна, надійна дружина, завжди ставить інтереси сім'ї вище, ніж свої власні.

Яна не бажає ховати свою красу за фартухом, їй подобається красиво і ефектно виглядати, продовжувати подобатися іншим людям, але це викликає ревнощі у її чоловіка. Він часто намагається приструнити дружину, але у нього це не дуже-то і виходить. У сімейних відносинах місце лідера займає саме Яна, тому командувати нею у чоловіка не дуже-то виходить. Однак при прийнятті будь-яких важливих рішень вона завжди радиться з чоловіком. Безумовно, її чоловік повинен бути вкрай терплячим чоловіком, оскільки Яна – вельми примхлива, ревнива, буркотлива і імпульсивна жінка, не вміє мудро вирішувати конфлікти.

Яна як Мати

Не можна гарантувати, що людина з одним ім'ям буде ідеальною матір'ю, а з іншим, навпаки, поганий. Індивідуальність та унікальність мислення кожної людини вражає. У всіх свої погляди і критерії щодо питання про батьківство і материнство. Крім того, не тільки ім'я людини впливає на його характер, а й, перш за все, виховання, яке він отримав. Такі риси характеру, як щирість, чесність, відданість, ніжність і вміння піклуватися дають нам право припустити, що найімовірніше Яна стане хорошою матір'ю.

Яна – дуже самодостатня жінка, яка не звикла до будь-чиєї допомоги. Неймовірним чином вона з легкістю справляється і зі своїми материнськими турботами, і з домашнім господарством. Вона дуже любить дітей і не втомлюється їх балувати, особливо, поки в родині тільки один малюк. Вона – турботлива і ніжна мама, але іноді капризи дітей виводять її з себе, тоді вона може і строгість, і свій буркотливий характер.

Яна намагається з дитинства привчати дітей до самостійності, наполегливості, взаємоповаги, впевненості в собі, цілеспрямованості і чуйності. Вона завжди дає їм належне виховання і гарну освіту. З дочкою у неї зв'язок трішки сильніше. У ній вона виховує якості, необхідні хорошою господині. До речі, разом з нею Яна нерідко вчиться жіночої мудрості, щоб хоч трохи приборкати свій бурхливий характер.

Сумісність Яна c чоловічими іменами

Питання сумісності імені Яна з чоловічими найменуваннями складний, але був розкритий як мінімум наполовину. Наразі ж відомо, що найкраще поєднання в плані почуттів і пристрасті може утворитися в союзі з Ростиславом, Станіславом, Тарасом, Віленом, Гордієм, Артемом, Валерієм, Віссаріоном, Гавриїлом і Остапом.

З такими як Август, Лев, Ельдар, Прохор, Олексій, Омелян та Іполит, є великий шанс побудувати міцний і щасливий шлюб.

Ну а на відносини з Устином, Харитоном, Ернестом, Петром, Ремом, Лавром і Модестом і зовсім не варто розраховувати.

Взагалі, тема взаємовідносин дівчат на ім'я Яна, з представниками чоловічої половини людства, дуже складна і вимагає ретельного вивчення. Але якщо в загальних рисах, то значення її обдаровує природним даром залучення до себе чоловічої уваги, і саме тому-то Яна і користується популярністю. Але є і одне величезне «АЛЕ» – її мета, самореалізація і кар'єрне зростання, і ця мета може їй заважати, як в побудові особистого щастя, так і в пошуку гідного кандидата на роль другої половинки ...

Вибір професії

Яна наділена багатьма талантами і має ділова хватка. Різноманітні навички та риси характеру, корисні для роботи, відкривають їй перспективи успішної кар'єри у різних сферах діяльності.

Які професії підійдуть Яні

Завдяки глибокому розумінню людських характерів Яна може стати чудовим психологом чи слідчим. Будь-яка професія, пов'язана із спілкуванням, буде їй до вподоби. Також Яна може досягти помітних успіхів, якщо стане:

 • юристом;
 • аналітиком;
 • соціологом;
 • піарником;
 • менеджером;
 • вчителькою;
 • журналісткою;
 • дизайнеркою.

З неї виходить успішний підприємець. Вміння маніпулювати чужою свідомістю, наполегливість, здатність грамотно вкладати гроші в потенційно успішне підприємство дозволяють носійниці імені досягти успіху на терені бізнесу. При цьому Яні краще заручитися підтримкою родичів чи впливових друзів.

Які професії не підійдуть Яні

Не можна сказати, що для Яни є якісь заборонені професії, але їй важливо усвідомлювати свою корисність, почуватися незамінним співробітником. Якщо вона почуватиметься «гвинтиком у корпоративній машині», то навіть висока зарплата не втримає її на посаді.

Астрологія імені Яна

Ім'я накладає свого носія особливий емоційний відбиток. Але крім загальних рис, властивих людям з тим самим ім'ям, впливом геть характер людини надає і знак зодіаку, під яким народився. Ось чим відрізняються носії імені Яна, народжені під різними знаками зодіаку:

Яна-Овен: Самостійна та наполеглива – досягає своїх цілей без сторонньої допомоги.

Яна-Телець: Терпляча і кмітлива - знаходить вихід із будь-яких труднощів.

Яна-Близнюки: Відповідальна та дисциплінована – завжди виконує свої обов'язки до кінця.

Яна-Рак: Щедра та уважна - любить допомагати оточуючим та піклується про них.

Яна-Лев: Комунікабельна та допитлива - легко знаходить спільну мову з людьми та цікавиться світом навколо.

Яна-Діва: Щира і чесна – каже правду в обличчя, не приховуючи своїх думок та почуттів.

Яна-Терези: Творча та оригінальна - вміє мислити нестандартно і знаходити незвичайні рішення.

Яна-Скорпіон: Сильна та рішуча – не боїться приймати важкі рішення та стояти за свою точку зору.

Яна-Стрілець: Цілеспрямована та амбітна - прагне успіху у всіх своїх починаннях.

Яна-Козеріг: Сприйнятлива та емоційна – відчуває світ яскравіше та інтенсивніше, ніж інші люди.

Яна-Водолій: Доброзичлива та доброзичлива - завжди готова допомогти та підтримати своїх близьких та друзів.

Яна-Риби: Акуратна і охайна - має бездоганний смак і вміння доглядати за собою і своїм оточенням.

Число імені Яна

Число імені Яна по нумерології – 4. Четвірка, як символ міцності, визначеності, стабільності, надійності наділяє своїх підопічних рисами прагматичних і раціональних людей. Іноді четвірок хочеться порівняти з ходячим калькулятором. Вони настільки добре вміють оперувати цифрами, прагматичні і раціональні, що в своєму житті зовсім не залишають місця змін і несподіванок. Їх практичність і консерватизм викреслюють з їхнього життя уяву і фантазію. Вони прагнуть до стабільності, чіткої спланованість і визначеності у всьому, а ось ризикувати і щось міняти вони бояться і не хочуть.

Розсудливість, блискучі інтелектуальні здібності, математичний склад розуму, відповідальність і працьовитість значно допомагають їм в роботі. Також вони ніколи не спізнюються і нічого не забувають, адже їх день розпланований по хвилинах. Четвірки старанні і мають відмінні організаторські здібності. Начальство цінує і дорожить такими працівниками, як 4-ки.

В неробочий час четвірки віддають перевагу домашньому затишку і комфорт, звичайнісінькі розваги, люблять тварин. Зі своїми близькими підопічні числа 4 поводяться відповідально, порядно і надійно. Своїм зайвим раціоналізмом, небажанням пробувати щось нове, педантичністю і дріб'язковістю четвірки часто відштовхують від себе людей, стають обмеженими для оточуючих. 4-кам необхідно навчиться фантазувати, мріяти, відкрити свій розум для чогось нового і не бути настільки дріб'язковими.

Формула обчислення числа імені Яна: Я (6) + Н (6) + А (1) = 13 = 1 + 3 = 4

Астрологічна символіка імені Яна

 • Камінь-талісман – Рубін, Нефрит, Смарагд.
 • Планета-покровитель – Марс і Плутон.
 • Стихія – Повітря.
 • Тваринний символ носія імені Яна – Терміт.
 • Рослинний символ – Каштан і Півонія.
 • Кращий зодіак – Скорпіон і Стрілець.
 • Число Яни – 4.
 • Метал цього іменоформи – Олово.
 • Щасливий день – вівторок.
 • Ідеальний сезон – Осінь.

Відомі люди з іменем Яна

 • Яна Клочкова – українська плавчиня, олімпійська чемпіонка
 • Яна Новак – сербська тенісистка
 • Яна Шемякіна – українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка
 • Яна Дугарь – білоруська співачка
 • Яна Сінкевич – українська телеведуча
 • Яна Крамер – американська актриса та кантрі-співачка

іменини і святі покровителі імені Яна

Імені Яна немає серед православних святих, тому й іменини це ім'я не святкує. Однак дівчатка з таким ім'ям при хрещенні часто дають церковне ім'я Іоанна.

Свята Іоанна Мироносиця

травень 4, липень 10