Dreams.co.uaІменаЧоловічі іменаТимур
8334 Oracle

Тимур: значення імені, характер і доля

Значення імені Тимур

Чоловіче ім'я Тимур за походженням монгольське. Значення трактується як «залізо». Хоча є версія, за якою це ім'я могло походити від татарського імені Дамір, від якого походять і багато інших відомих національних імен.

До слова, чоловіче ім'я Тимур сьогодні користується неймовірною популярністю в нашій неосяжній країні, але що найголовніше, то це те, що воно має ще й хорошу значущість, і сильну енергетику. А ще ім'я Тимур сумісне з багатьма жіночими сучасними іменами...

Ім'я Тимур: Значення і характеристика
Походження імені Тимурмонгольське або тюркське
Можливий переклад«залізний»
Похідна ім'я (за однією з версій)Дамір
Ангел хранитель і покровитель імені:
невідомо

Популярність: У рейтингу популярних чоловічих імен ім'я Тимур посідає 31-33 позиції і припадає на 7-8 хлопчиків із 1000 новонароджених.

Розмовні варіанти: Тимер, Демір, Темір, Темур, Таймураз, Таймураз.

Сучасні англійські аналоги: Тимурка, Тима.

Цікаве про ім'я Тимур: ім'я Тимур в іменословах різних культур представлено щонайменше десятком однокореневих імен: Дамір, Даміра, Тамерлан тощо.

Як впливає значення імені на долю: карма

Значення імені Тимур обіцяє носію, іменованому таким чином, такі риси характеру, як розважливість, прагматичність, напористість і наполегливість, владність та успіх у професійній діяльності, працьовитість, розважливість, ощадливість, краплю корисливості та комунікабельність. Носії цього імені здебільшого є дуже рухливими, активними й успішними людьми, які користуються популярністю у суспільстві.

Але є у Тимурів і недоліки. Особливо сильним є такий недолік, як бажання весь час доводити правоту в чому-небудь, нав'язувати думку і панувати над оточуючими людьми. Утім, ця риса може й не проявитися – адже все залежить не тільки від значення імені та його енергетики, а й від виховання.

Переваги та позитивні риси: рухливий та активний, увесь час діє, є володарем чудової уяви та гарної інтуїції. А ще Тимур може бути вкрай товариським хлопцем, готовим до спілкування в будь-який час. Та й кількість друзів у Тимура цьому факту служить підтвердженням.

Тимур погано ставиться до людей із занадто завищеною самооцінкою. Він може уникати потайних і замкнутих людей, боятися контактувати з лідерами, і взагалі, намагатися перебувати подалі від тих, хто нічим на нього не схожий. У коло спілкування Тимур допускає тільки веселих людей, готових стати ще й близькими.

Характер імені Тимур

Характер імені – один із найзагадковіших параметрів, але, тим не менш, викликає інтерес навіть у найдосвідченіших дослідників. Що ж стосується нашого конкретного випадку, то тут усе просто – характер іменоформи Тимур такий, що обіцяє носію цього найменування непростий, але здебільшого позитивний за всіма параметрами внутрішній світ, заснований на позитивних рисах, таких як доброта, спокій, розважливість, чесність, справедливість, доброчесність, добродушність, красномовність і безпринципність.

Характер названого в такий спосіб чоловіка зазвичай наділяється купою чеснот, що своєю чергою позитивно позначається на багатьох аспектах життя носія, але водночас обдаровується і недоліками. Здебільшого характер Тимура наділяється такими недоліками, як сором'язливість, наївність, невміння прощати, мстивість, вразливість, вередливість, примхливість, невміння відстоювати власну думку і відсутність наполегливості. Проте Тимур – це людина, характер якої просто не може стати причиною сварки з ним.

З іншого боку, не можна не відзначити, що характер залежить не тільки від характеристики самого імені – багато в чому він залежить від додаткових аспектів. Наприклад, у цьому випадку характер може видозмінюватися залежно від впливу енергетики знака зодіаку або періоду народження.

Раннє дитинство

Раннє дитинство хлопчика, над яким протегує значення такого красивого імені як Тимур, переповнене різними враженнями, але найголовніше не це, а те, що це в ранньому дитинстві яскравий, жартівливий, оптимістичний і дуже веселий хлопчисько, який користується популярністю у однолітків. Значення обдаровує цього хлопчика зазвичай добрим характером і купою хороших характеристик, серед яких жага справедливості, обдуманість дій, розважливість, розсудливість, що не притаманна йому за віком, оптимістичність, позитивність, чесність, щирість, відкритість, дружелюбність і красномовність.

Вся сила цього хлопчиська укладена в його слові – він настільки красномовний, що з ним просто не може не бути цікаво, кожна його дія супроводжується емоціями і більш того, Тимур завжди в центрі уваги, хоча при цьому не є лідером або людиною з характером домінуючої особистості.

При цьому значення та енергетика цього імені обдаровує Тимура й додатковими якостями. Наприклад, він безпринципний і завжди готовий піти на компроміс заради досягнення миру, плюс, легко йде на поступки, і також легко прощає людям їх провини. Хоча такий він тільки в дитинстві, а з віком може стати більш різким і черствим.

Підліток

Хлопчика-підлітка, якому при народженні батьки вирішили вибрати гарне чоловіче ім'я Тимур, природа зазвичай обдаровує не менше хорошим характером, але вже не без вад. У такого є і дружелюбність в натурі, й оптимістичність, і красномовність, і працьовитість, і добропорядність, і доброта, але немає тієї ніжності та уважності по відношенню до оточуючих людей, яка є у хлопчаки з ім'ям Тимур в ранньому дитинстві.

Більш того, підліток Тимур може стати егоїстом, який прагне догодити тільки собі – це може почати дратувати дітей з його оточення і відштовхнути багатьох потенційних друзів. Але що гірше, так це те, що тоді він позбудеться свого кола спілкування, бо плюс до його егоїстичності він ще не є і авторитетом або лідером, що могло б затримати дітей поруч з ним.

Зате він старанний, турботливий, справедливий, ніколи не робить необдуманих вчинків, любить розвиватися і прагне до кращого в будь-якій життєвій ситуації. Тимур – це стрімка особистість з купою не тільки недоліків, але і переваг, які можуть відмінно поєднуватися в ньому в один і той же час.

Що ж стосується навчання, так тут все, як то кажуть, «рівно» – він не відмінник, і не двієчник, вчиться посередньо, йому все предмети однаково цікаві і немає тих, яким би він присвячував більше уваги. Вчителі можуть бути незадоволеними його байдужістю до всього навчального процесу в цілому, але і поскаржитися їм теж буде не на що. Зате йому в будь-який момент можна доручити будь-яку справу, адже він дуже відповідальний.

Дорослий чоловік

Дорослий Тимур, це вже не той хлопчик, про якого йшла мова вище. Якщо хлопчика-підлітка зсередини стискала скритність, сором'язливість та наївність, то дорослому хлопцеві, чоловікові Тимуру, все це вже не загрожує. Ні, він не стане відкритим, так і сором'язливість не пропаде, але в цілому багато що зміниться. Він перестане боятися показати себе людям, перестане боятися зради та обману, стане більш сміливим і розкутим, що може посприяти вибудовуванню особистого життя і кар'єрних сходів в обраному професійному ремеслі.

Дорослий Тимур відмінно розбирається в людях і може за кілька хвилин виявити потенційного зрадника або брехуна, намагається уникати спілкування з корисливими людьми, не виносить ніколи сварок з сім'ї і здебільшого являє собою такого захисника слабких, стає на захист тих, хто потребує його. Тим не менш, він залишається частково потайним – ніколи і нікого не присвячує в свої переживання і проблеми. Нікому не розповідає про свої секрети, навіть рідним і близьким, і з усіма проблемами життєвого характеру намагається розбиратися самостійно. До речі, після досягнення зрілості він може стати ще й популярним в суспільстві, і таким чином, обзавестися великою кількістю однодумців-друзів, але ж це теж заслуговує на повагу...

Доля імені Тимур

Доля імені – ще один не менш цікавий і загадковий параметр, але багато в чому непередбачуваний і не піддається розгадці. У випадку ж іменоформи Тимур все і зовсім дуже і дуже непросто – доля цього імені у стосунках із протилежною статтю, у шлюбі та коханні така, що передбачає довге поневіряння між стосунками з дівчатами і тривалий пошук істинної другої половинки.

Причина нескладного особистого життя хлопця, названого ім'ям Тимур, у тому, що сам він не створений для бурхливих і швидкоплинних стосунків, і мріє з раннього віку про серйозні взаємини, про кохання, про щирість і довговічність. Тимур, на відміну від інших чоловіків, кожну жінку розглядає як варіант дружини, як другу половинку на все життя, що, своєю чергою, заважає йому просто насолоджуватися життям і його непередбачуваністю. Загалом, як і говорилося раніше, його доля передбачає довгий пошук коханої.

Зате як хлопець, як друга половинка, як чоловік і батько, Тимур ідеальний, принаймні в більшості випадків. Його доля стати ідеалом багатьох жінок. Це хороший, відповідальний, уважний батько, турботливий чоловік і просто надійна людина. Він ніколи не стане демонструвати своїй жінці власну владу і силу. Загалом, для багатьох, Тимур, це зразок справжнього, ідеального чоловіка – така його доля.

Любов та шлюб для імені Тимур

Тимур досить насторожено ставиться до жінок, тому що боїться хворобливих для нього любовних розчарувань. Будь-які невдачі у коханні вкрай болісно б'ють по його самолюбству, що негативно може позначитися на його майбутньому в цілому. Яскраві та ефектні жінки притягують його, але він частіше за все не наважується їм відкритися, побоюючись отримати відмову. Тож не дивно, що сім'ю він створює досить пізно і до вибору дружини підходить вкрай серйозно та відповідально.

Зате Тимур найчастіше одружується вдало і створює міцну сім'ю на все життя. У дружини він вибере собі жінку з високим інтелектом і багатим внутрішнім світом, але її зовнішність також грає для нього дуже важливу роль. Вона повинна бути люблячою, спокійною, щирою і врівноваженою жінкою, готової віддати в руки чоловіка верховенство в їх відносинах.

Все побутові питання, на його думку, повинна вирішувати жінка. Дружина повинна облаштувати сімейне гніздечко, налагодити побут, створити атмосферу затишку та комфорту. Тимур дуже цінує порядок і чистоту, тому дружині не варто сподіватися на його терпіння, а відразу добре доглядати за їх сімейним гніздечком.

В свою чергу він забезпечить сім'ю всім необхідним і буде надійною опорою для дружини і дітей. До речі, такий вірний чоловік як Тимур і своїй дружині ніколи не пробачить зраду, а відразу розірве стосунки.

Тимур як Батько

Тимур буде люблячим і турботливим батьком. Діти для нього – це найкраще, що може бути в житті. Він намагається якомога рідше проявляти свою сентиментальність, щоб не здаватися слабким. Однак допомагати дружині в догляді за малюками він не дуже прагне, вважаючи це не чоловічим заняттям. Зате там, де потрібна міцна чоловіча рука, він завжди допоможе: винести або занести коляску і велосипед, закупити продукти в магазині, донести ще що-небудь важке.

Носій імені Тимур намагається виховувати дітей у суворості, щиро вважаючи, що сильною та успішною людиною може вирости дитина тільки завдяки жорсткій дисципліні. У той же час він ніколи не пригнічує бажання і волю дітей.

Тимур більшу частину часу присвячує роботі, однак свій вільний час він намагається проводити з дітьми. Особливу увагу він приділяє спорту та їх здоров'ю, а також фізичному розвитку. А ось освітою і самим процесом виховання він довіряє займатися дружині, час від часу лише висловлюючи свою думку з цього приводу.

Сумісність Тимур з жіночими іменами

Найкраща сумісність у носіїв імені Тимур з носіями таких імен як Раїса, Ада, Стелла, Юлія, Маріанна і Дора.

Побудувати міцний шлюб вдасться Тимуру з Ганною, Беллою, Ладою, Едітою та Софією.

А з Діною, Галиною, Ліною і Нінель, не варто навіть і зв'язуватися, адже тут немає ніякої сумісності і зовсім.

А взагалі, цьому владному та серйозному чоловіку потрібна під боком оптимістка та просто весела жінка, щоб могла прикрасити його нудний спосіб життя...

Що ж стосується взаємини хлопчика з ім'ям Тимур з представницями протилежної статі, так тут все досить просто – він не домінуюча особистість, і не чоловік, що страждає від комплексів, він джентльмен і відмінний кавалер, цінує в дівчатах в першу чергу душу, доброту, чесність, щирість та жіночність. Ідеальною у нього є сумісність з жінками, готовими йти на поступки, але при цьому не бажають домінувати над коханим. Поряд з такою він може розквітнути, а у відповідь подарувати щастя другій половинці...

Число імені Тимур

Число імені Тимур за нумерологією – 2. Зазвичай цифру 2 вважають символом рівноваги і, одночасно, контрасту, двоїстості та дуалізму. Двійки перебувають у вічному пошуку гармонії і ще рівноваги. Крім того, у них прекрасно розвинене сьоме чуття, тобто інтуїція. Двійки терпіти не можуть конфліктів і сварок, тому завжди намагаються вирішувати проблеми дипломатичним шляхом, за допомогою переговорів.

Двійки прекрасно вливаються в будь-який колектив і чудово виконують командну роботу. Вони легко знаходять спільну мову з людьми і можуть успішно виконувати функцію посередника або парламентера. Визначеність і стабільність для 2-йок важливі не тільки на роботі, а й в особистих стосунках, тому вони однолюби.

Безсумнівно, підопічні числа 2 – це чуйні й добрі люди. Вони можуть не тільки співпереживати і вислуховувати інших людей, а й щиро намагаються їм допомогти. 2-ки також чесні та порядні. Вони вирізняються спокійним, урівноваженим і миролюбним характером. У них вроджене почуття такту, вони завжди поводяться виховано і коректно. З них можуть вийти чудові дипломати або юристи, адже в них вроджене почуття справедливості. Для цього їм лише потрібно стати трішки ризикованішими і наполегливішими, оскільки їхню поступливість часто сприймають як слабкість і невпевненість у собі.

Формула обчислення числа імені Тимур: Т (2) + І (1) + М (5) + У (3) + Р (9) = 20 = 2 + 0 = 2

Астрологічна символіка імені Тимур

 • Камінь-талісман – Нефрит та Обсидіан.
 • Планета-покровитель – Прозерпіна і Марс.
 • Стихія – Вода.
 • Тваринний символ носія імені Тимур – Лань.
 • Рослинний символ – Чорний тюльпан.
 • Кращий знак зодіаку – Овен та Рак.
 • Число Тимура – 2.
 • Щасливий день – понеділок.
 • Ідеальний сезон – Осінь.
 • Знак за китайським гороскопом – Кінь.

Відомі люди з іменем Тимур

 • Тимур Ленг, Тамерлан – полководець, емір
 • Менгу-Тимур – хан Золотої Орди
 • Тимур Мірошниченко – відомий український телеведучий
 • Тимур Валєєв – український футболіст
 • Тимур Зульфікаров – таджицький письменник
 • Тимур Пулатов – узбецький письменник
Іменини та святі покровителі імені Тимур

Чоловічого імені Тимур немає в православних святцях, тому що воно має не православне, а тюркське походження. Іменини цього імені не святкуються, а під час хрещення дитина отримує інше ім'я, вже православне.