Dreams.co.uaІменаЧоловічі іменаРоман
1249 Oracle

Роман: значення імені, характер і доля

Чоловіче ім'я Роман за походженням латинське. Могло утворитися від латинського слова «романус». У перекладі може означати «римського», «римлянина» або «людини з Риму». В сучасності вважається одним з найпопулярніших в Україні ...

Ім'я Роман має дуже сильну енергетику і здатне наділити носія цілою купою важливих і потрібних характеристик. Плюс воно має дуже непогану сумісність з більшістю православних жіночих імен, як сучасних, так і застарілих …

Ім'я Роман: Значення і характеристика
Походження імені Романдавньоримське
В корені по першій версіїлатинське слово «романус»
Буквальна трактування«римлянин» або «з Риму»
Ангел хранитель і покровитель імені:Преподобний Роман

Популярність:У рейтингу популярних чоловічих імен ім'я Роман займає лідируючі позиції – 12-14 місця. Доводиться по статистиці на 22-25 хлопчиків з 1000 новонароджених.

Розмовні варіанти:Рома, Ромася, Ромул, Романка

Сучасні англійські аналоги:Романус, Романо, Раман

Цікаве про ім'я Роман:Вважається, що ім'я Роман походить від латинського слова, але при цьому воно ніколи не було популярним в Європі ...

Як впливає значення імені на долю: карма

значення імені Роман може обіцяти носію багато хороших якостей. Роман, це зазвичай спокійний і розважливий чоловік, що володіє схильністю до авантюризму і непередбачуваністю. Це самозакоханий представник сильної половини людства, впевнений в діях, що приймає рішення нальоту, не піддаючи їх критиці, і робить все лише з однією метою – задовольнити своє власне самолюбство.

Його характер непростий, але передбачуваний, і розгадати його досить просто. Рішучий, щедрий, добрий, впевнений в собі, ніколи не зупиняється, побачивши перешкод, обов'язково досягає поставлених цілей, і ніколи не здається. Його думка завжди має вагу, а його дії часом занадто нелогічні. При цьому він найчастіше прав і рідко помиляється.

Переваги та позитивні риси:впевненість в собі, рішучість, готовність йти напролом до поставленої мети, невміння здаватися і готовність долати будь-які перешкоди, зустрічаються на шляху. Роман ніколи не зупиняється на досягнутому і намагається постійно самовдосконалюватися.

Роман погано відноситься долюдям, що не поважають чужі думки, до корисливим і брехливим особистостям, до зрадників і жінкам, що не поважають самих себе. Він ніколи не підпустить до себе людину, яка хоч коли-небудь був помічений у брехні або зраді.

Характер імені Роман

характер імені Роман такий, що обіцяє носієві цієї іменоформи простеньку натуру, практично ніколи не закликає оточуючих до невдоволення. Характер названого так чоловіки простий настільки, що це інший раз просто вражає, він рідко свариться. Практично ніколи не робить поганих вчинків, принаймні, навмисно, і завжди готовий прийти на допомогу. До того ж, характер його передбачає наявність такої риси як комунікабельність, яка сприяє закладу друзів і легкої адаптації до будь-якого оточення. Роман, це людина, характер якого просто не дозволяє мати ворогів, та й недоброзичливців у такого практично не буває. У той же час, характер імечко носія цього найменування обдаровує і неймовірною самовпевненістю, і самодостатністю, яким, на жаль. Сучасним чоловікам часто дуже не вистачає.

З іншого боку, характер іменоформи є так званим «примарним» параметром, тобто, теоретичним, а значить все в разі кожного окремого хлопчика з ім'ям Роман може бути й інакше. До речі, в більшості випадків, вся ця теорія збувається, але інтенсивність прояву багатьох названих якостей залежить від виховання.

Раннє дитинство

У ранньому дитинстві хлопчика, для якого батьки вирішили вибрати ім'я Роман, повним-повнісінько хороших моментів. Значення ж цього імені може обдарувати в ранньому дитинстві хлопчика по імені Роман такими рисами як спокій, нешкідливість, доброзичливість, слухняність, активність, енергійність, цілеспрямованість, працьовитість, бажання розвиватися і бути першим у всьому, чого б не торкнулася його життя, красномовність і балакучість .

Такому ніколи не буває нудно, він завжди при справі, ніколи не сидить на місці, вічно шукає собі справи, і при цьому практично не бешкетує – крайній випадок, коли Роман почне бешкетувати і балуватися, і таких випадків неймовірно мало.

А ще енергетика чоловічого імені Роман обдаровує комунікабельністю, що допомагає йому заводити друзів навіть там, де це практично неможливо. Але і це ще не все.

Що ж стосується відносин з батьками, так тут все просто – він ніколи не дозволить собі послухатися мати, і тим більше батька, поважає їх думку, навіть в моменти, коли не вважає його правильним, і взагалі, намагається не підводити батьків і не розчаровувати їх, що досить-таки непогано.

А ось з однолітками все куди складніше – з одного боку, він товариський і здатний порозумітися з усіма без винятку, і більше того, може навіть стати лідером, нехай і негласним, але з іншого, його небажання гратися і йти проти волі батьків, може привести до нерозуміння з боку однолітків.

підліток

Роман підліток ризикує залишитися все тим же слухняним, балакучим, красномовним, спокійною дитиною. Єдине, чим додатково нагородить значення імені Роман, це старанність, обов'язковість, відповідальність, і старанність.

У нього величезні шанси на успішне закінчення школи, в навчанні він може процвітати настільки, що вчителі просто не зможуть не пишатися ним, але є і одне «але». Справа в тому, що Роман підліток дуже сильно підвладний впливу ззовні – тобто, будь-хто зможе впливати на нього, як позитивно, так і негативно. Спокусити його пустощами і авантюрами легше простого – він може в будь-який момент під впливом негативних факторів і людей змінитися докорінно, і як то кажуть, покотитися по похилій. Батькам варто приділити цьому моменту особливу увагу, уберегти його, бо в іншому випадку до добра це не приведе.

Красномовність, мрійливість, романтичність, ввічливість, уважність, дбайливість – ось ті якості, якими на тлі інших дітей хлопчик по імені Роман, і з їх допомогою, до речі, він буде вибудовувати цілком активну особисте життя.

Дорослий чоловік

Дорослого чоловіка, названого красивим ім'ям Роман, значення цієї назви обдаровує додатково і такими характеристиками як працьовитість, допитливість, бажання розвиватися, вміння розташовувати людей. У такого є з ким поспілкуватися, в компаніях він бажаний гість, гуморист, яких пошукати, жартівник і заводила, але при цьому не дебошир, а просто веселун, що змушує всіх навколо рухатися. Завдяки цьому з нього може вийти чудовий керівник, начальник, лідер.

Ще одна важлива властивість – він не любить несправедливість, плюс, готовий прийти на допомогу нужденному в ній людині. Ніколи не кине нікого в біді, навіть малознайомої людини із задоволенням допоможе у найскладнішій ситуації. У цього хлопчика, вірніше у чоловіка, душа ангела, він по натурі добрий і життєрадісний, позитивний, оптимістичний, і ніколи не залишить без уваги будь-чию горе. Хороша людина в усіх напрямках.

А ще у нього немає ворогів – Роман хороша людина, завжди наступний своїм принципам і ніколи не кривдив людей, значення його обдаровує таким характером, з яким просто неможливо мати ворогів.

Доля імені Роман

Доля імені Роман в любові, у відносинах з представницями протилежної статі, і в шлюбі – цей параметр є одним з найбільш загадкових, а й одним з найбільш цікавих. Правда, на жаль, як би там не було, а доля непередбачувана, і передбачити її досить складно.

Втім, якщо судити з історії, то доля цього ймення передбачає виникнення в особистому житті хлопця з іменною варіацією Роман величезного кількості проблем, і зокрема, з вини самого Роми. Адже це спокійний, хоч і оптимістичний, і веселий, хлопець, і на підлітковому етапі він здебільшого буде самотнім. Головна проблема, яку обіцяє доля, полягає в його особистому невмінні звертати на себе увагу дівчат. Зате в зрілості доля може нагородити іншим розпорядком особистому житті ...

Так, досягнувши зрілості, Роман може стати відмінним батьком, турботливим і уважним чоловіком, справжнім господарем будинку, лідером сім'ї, на якому буде триматися все, і сімейне благополуччя, і щастя всіх членом сім'ї, і домашній мікроклімат. Хоча знову ж таки, все це лише теорія, а як воно буде насправді, не знає, на жаль, ніхто.

Любов і шлюб для імені Роман

Роман з юних років купається в увазі жінок, проте жінкам не варто розраховувати на міцні серйозні відносини з таким чоловіком. У нього дуже влюблива натура, тому число його романів росте як на дріжджах. Зупинити свій вибір він може на жінці, яка зуміла до останньої краплі віддати йому всю себе, а також присвятити йому кожну хвилину свого життя. Про особистої незалежності й свободи їй доведеться забути. Однак навіть така жертва не гарантує, що Роман все-таки зважиться відмовитися і від своєї свободи теж.

Ромою керує його спрага нових відчуттів, почуттів, прагнення до різноманітності, тому навіть після весілля Рома може продовжувати свої численні інтрижки на стороні. Ранні шлюби найчастіше руйнуються дуже швидко, а більш пізні можуть проіснувати довше. Все залежить від його дружини і від ступеня її терпіння.

В сімейних відносинах Роман відразу займає позицію беззаперечного лідера, рішення якого сумніву не підлягають. Навіть найближчим людям досить складно встановити з ним дружній контакт, добитися його довіри і розташування. Крім того, Рома може бути веселим і гостинним господарем, які вкладають всі свої сили в облаштування сімейного гніздечка.

Роман як Батько

Легковажне ставлення Романа до життя руйнується з появою дітей, і хоча він і не стає зразковим сім'янином, але більш серйозним і уважним до сімейних обов'язків він вже точно стане. Він з усією відповідальністю підійде до батьківства і постарається, щоб його діти не відчували потреби ні в чому. Він не полінується заробити зайву копійку, і зробить все можливе для того, щоб все в його родині отримували те, чого жадають.

Рома стане для своїх дітей опорою, старшим другом. Він ніколи не почне ігнорувати дітей і їх проблеми, ніколи не відмовить у допомозі, і завжди допоможе своїм діткам вирішити всі їх проблеми. І взагалі, з нього може вийти хороший батько. І нехай він не пожертвує заради дітей своєю свободою, але зробить все, що буде в його силах, заради їх щастя.

Доглядом, вихованням і освітою дітвори, на думку Романа, повинна займатися жінка. А батько повинен бути добувачем, годувальником. Час же, проведений поряд з ним, діти повинні сприймати, як свято.

Сумісність Роман c жіночими іменами

Найкраща сумісність у імені Роман з такими жіночими іменами як Антоніна, Анастасія, Ада, Дора, Олена, Ліна, Маріанна і Фріда.

З Лідією, Тамілою, Ельвірою, Ізольдою, Василиною, Альбіною, Лолітою і Надією, у нього може вийти побудувати міцний і по-справжньому щасливий шлюб.

Вікторія, Владислава, Регіна, Флора, Нінель, і Серафима — з такими іменами у Романа і зовсім немає ніякої сумісності.

Що ж стосується взаємовідносин з представницями протилежної статі, так тут все просто – Роман не бабій, що не гулящий чоловік, навпаки, шанувальник сталості, спраглий з раннього віку серйозних відносин. Значення цього ймення може обдарувати складним характером, складною долею, або непростий часткою, але поряд з цим завжди обдаровує натурою, яка жадає сталості у відносинах.

Число імені Роман

Число імені Роман по нумерології – 1. Цифра 1 вже самою своєю назвою зобов'язує своїх підопічних намагатися бути першими по життю у всьому. Лідерство і почуття переваги у них в крові. Вони йдуть по життю з високо піднятою головою і не зупиняються ні перед якими перешкодами, чітко йдучи до своєї мети. Крім цілеспрямованості, одиницям притаманні такі якості, як: наполегливість, впевненість в собі, честолюбство, блискучий розум, життєрадісність і оптимізм.

Серед одиниць було чимало новаторів і геніальних винахідників, адже у них просто дивовижні інтелектуальні здібності, чудове уяву і частка геніальності. Такі люди просто незамінні в творчих професіях і також в бізнесі. Вони подаватимуть неординарні ідеї, які в наслідку можуть стати дуже популярними і корисними. Свою перевагу вони вважають непохитним і не бажають звертати увагу на думку і поради інших.

До негативних якостей одиниць можна віднести егоїзм, нелагідність і нестриманість. Одиниці не повинні піддаватися своїм внутрішнім негативу, їм слід навчитися чути оточуючих.

Формула обчислення числа імені Роман:Р (9) + О (7) + М (5) + А (1) + Н (6) = 28 = 2 + 8 = 10 = 1

Астрологічна символіка імені Роман

  • Камінь-талісман – Моріон і Родонит.
  • Планета-покровитель – Меркурій і Сатурн .
  • стихією – Вогонь.
  • Тваринний символ носія імені Роман – Лань.
  • Рослинний символ – Кипарис.
  • Кращий зодіак – Водолій і Телець.
  • Число Романа – 1.
  • Щасливий день – субота.
  • Ідеальний сезон – Зима.
  • Рік — Змія.

Відомі люди з іменем Роман

Роман Віктюк (режисер)

Роман Клейн (російський архітектор)

Роман Шкідливий (хірург ортопедії)

Роман Карцев (артист естради)

Роман Балаян (кінорежисер)

Роман Гіршман (археолог)

Роман Іваничук (український письменник)

Роман Якобсон (мовознавець, літературознавець)

Роман Поланскі (кінематографіст)

Роман Костомаров (російський фігурист)

іменини дні і святі покровителі імені Роман

Мученик Роман

січень 29, лютий 11

Благовірний князь Роман Углицький

лютий 3, лютий 16

Мученик Роман Парийский

березень 16, березень 29

Благовірний князь Борис у Святому хрещені ванні Роман

травень 2, травень 15

Преподобний Роман Кіржачський

липня 29, серпень 11

Мученик протоієрей Роман

серпень 26, вересень 8;

Преподобний Роман Сладкопевец

жовтень 1, жовтень 14