Dreams.co.uaІменаЧоловічі іменаМикола
770 Oracle

Микола: значення імені, характер і доля

Чоловіче ім'я Микола за походженням давньогрецьке. Буквальне значення – «переможець народів». Є родинним ім'ям Никодима. Вважається православним ім'ям і числиться в іменослове по Святців. Головним його Святим покровителем є Святий Миколай Чудотворець.

Ім'я Микола вже багато десятків і навіть сотні років користується попитом у слов'ян, і це не дивно. Воно має дуже сильну енергетику, відноситься до категорії православних імен та при цьому обіцяє носіям багато хороших якостей. До того ж, популярно і далеко закордоном …

Ім'я Микола: Значення і характеристика
Походження імені Миколадавньогрецьке
Буквальна трактування«переможець народів»
Споріднені іменаНикодим, Ніколас і не тільки
Ангел хранитель і покровитель імені:Святий Миколай Чудотворець

Популярність:У рейтингу популярних чоловічих імен Микола займає 27-29 позиції і доводиться як правило на 11-14 хлопчиків з тисячі новонароджених.

Розмовні варіанти:Коля, Николаша, Ніколя, Колюня

Сучасні англійські аналоги:Нікола, Микола, Ніколас

Цікаве про ім'я Микола:У імені Микола є багато імен-синонімів. В Угорщині – Міклош. У Німеччині – Ніколаус. У Скандинавії – Ніколас. І таких варіантів більше двох десятків.

Як впливає значення імені на долю: карма

Значення чоловічого імені Микола обіцяє масу позитивних характеристик іменованого ним новонародженому хлопчику. Серед них такі риси характеру як енергійність, комунікабельність, доброта, веселість, оптимістичний погляд на життя, імпульсивність, товариськість, чесність і справедливість, працьовитість і активність, доброзичливість.

У той же час, притаманні, на думку багатьох і негативні риси, такі як впертість, жорстокість, строгість, самолюбство і небажання рахуватися з чужими думками. Хоча здебільшого Колі, це завжди хороші люди, які виростають чоловіками відданими, постійними і надійними.

Переваги та позитивні риси:Микола ніколи не здається і завжди досягає поставлених цілей, завжди намагається відповідати думку людей про нього, ніколи не надходить погано щодо близьких і рідних. А ще Коля обожнює допомагати іншим людям, до того ж, найчастіше безоплатно.

Микола погано відноситься добрехунам, брехунам, зрадникам і корисливим людям. Коля ненавидить людей, які намагаються їм маніпулювати (дружина не береться до уваги), і зневажає тих, хто наживається на чужих слабкостях.

Характер імені Микола

Характер імені Микола такий, що здатний наділити носія цього іменоформи цілою купою реально хороших і потрібних характеристик. Носій цього найменування добрий по натурі, простий, розкутий, приємний в спілкуванні, товариський і красномовний, ніколи не робить поганих вчинків заради користі чи вигоди, не зрадник і вірний своїм принципам – іншими словами, характер, дарующійся характеристикою цього ймення, за своєю суттю ідеальний і може в цій ідеальності дати фору кожному. Але, звичайно, не обходиться і без недоліків – так, звичайно характер чоловіка з ім'ям Микола наділяється і недоліками, в якості яких може виступити зарозумілість, вимогливість, принциповість, безкомпромісність. Зате своїм принципам Микола вірний і ніколи їх не порушує, і взагалі, це людина слова, ніколи не порушує своїх обіцянок і наступний правилам моральної етики в будь-яких питаннях – такий його характер. Втім, все це лише теорія, не завжди що підтверджується на практиці.

Причина розбіжності усього вищесказаного з реальністю може полягати в самих різних факторах, тобто, сам характер може залежати від самих різних моментів. Наприклад, характер залежить від батьківського виховання (в першу чергу), від впливу енергетики планети-покровителя, і навіть від сили впливу знака зодіаку ...

Раннє дитинство

В ранньому дитинстві, хлопчика, якого батьки вирішили при народженні вибрати ім'я Микола, чекає багато яскравих емоцій та гарних вражень, і взагалі, його дитинство зазвичай переповнене позитивом. Доброта, позитивний настрій і добре здоров'я, емоційність і допитливість, готовність до нових і нових пригод, бажання розвиватися, товариськість і красномовність, справедливість і рухливість – все це ще далеко не повний перелік тих якостей, якими обдаровує як таке значення ймення Микола. Зазвичай це рухливий і добра дитина, ніколи і ні з ким не сваряться, він завжди і з усіма в добрих стосунках і практично ніколи не свариться з дітьми, навіть якщо є вагомий привід для сварки.

Значення обдаровує носія імечко Микола неймовірним дружелюбністю, завдяки якому він ладнає навіть з тими дітьми, з якими і зовсім мало хто може порозумітися. А плюс до всього він ще й добрий, і доброзичливий, завжди переймається чужими проблемами і з поблажливістю ставиться до чужих провин, що теж рідкість, особливо для дітей. Але є у хлопчика з ім'ям Миколай завжди і один недолік – цей недолік полягає в прагненні бути таким, щоб батьки його весь час хвалили за що-небудь, щоб захоплювалися їм, і батькам, між іншим, варто приділити цьому аспекту увагу, бо в іншому випадку Микола може стати невпевненим в собі і нерішучим.

Підліток

Але як би там не було в ранньому дитинстві, ставши повноцінним підлітком, хлопчисько, над яким протегує значення імені Микола, обов'язково обзаведеться купою нових переваг, серед яких і впевненість в собі, і рішучість, і стабільність, і планомірність, і наполегливість, і цілеспрямованість, і працьовитість, і поблажливість, і тактовність, і делікатність, і красномовність. До речі, завдяки трьом останнім рис цього хлопчика у Миколи і може з'явитися дуже багато друзів, як серед однолітків, так і серед дітей старшого віку. Він легко знаходить спільну мову з представниками різного віку, уміє підтримувати теми бесід, з легкістю вислуховує співрозмовників і завжди вникає в їхні проблеми як істинний психолог, за що власне його і поважають в суспільстві, і люблять.

Микола добре розбирається в людях, і плюс, у цього хлопчика добре розвинений зазвичай інстинкт самозбереження – ніколи не підпустить до себе близько людини, в якому сумнівається, але в той же час і не відмовить такому допомоги, якщо той буде потребувати, не в його це силах. А ще значення може обдарувати цього хлопчика і купою додаткових переваг, серед яких важливим є стрімкість і настирливість – він будь-що-будь домагається поставлених цілей, але тільки чесними методами, без користі, обману і зради.

Дорослий чоловік

Дорослий Микола, це і зовсім унікальна особистість, чоловік з унікальним характером. Легко заволодіває чужим увагою і здатний завойовувати популярність навіть там, де іншим це зробити практично неможливо, він вміє подобатися людям, і взагалі, значення обдаровує його відмінним чарівністю. Трохи сором'язливий і сором'язливий, але красномовний і чарівний, товариська, доброзичливий, добродушний, доброзичливий, життєрадісний, цілеспрямований і працьовитий, справедливий і принциповий, відмінно розбирається в людях і знає, як правильно подати себе суспільству, щоб усім сподобатися – вот такой вот він, Микола, над яким протегує значення цього найменування.

Але є в ньому і недоліки, і одним з них є вимогливість до людей – він занадто багато чого вимагає від людей, всіх хоче бачити ідеальними, такими, якими він їх собі і представляє спочатку, але далеко не кожен може відповідати його вимогам, що в підсумку призводить лише до викорінення як такої дружби з тією або іншою людиною. Але зате він справедливий і ніколи одного не залишить в біді, допоможе, відстоїть його думку і честь, не кине, не зрадить навіть заради отримання реальної вигоди. А ще Микола схильний до самопожертви і може пожертвувати власними благами заради щастя іншої людини – правда таким повинен бути близьким йому людина, по-справжньому відданий йому, перевірений часом, справами і вчинками.

Доля імені Микола

Доля імені Микола в стосунках з протилежною статтю, в любові і в шлюбі така, що передбачає довгий пошук тієї самої другої половинки, з якої він зможе пробути довгий час. Але при цьому доля не обділяє Колю жіночою увагою, навпаки, він занадто популярний у жінок і вміє завойовувати їх увагу, що в кінці кінців може призвести до становлення його справжнісіньким бабієм.

Варто відзначити, що доля його в відносинах з жінками в общем-то дуже непроста. Справа в тому, що сам по собі він «ласий до спідниці", не перебірливий, і може закохатися в першу зустрічну даму – жіноча увага і ласка можуть настільки сильно закрутити йому голову, що він просто забуде про всі свої принципи і вимоги. Проте, доля не відведе його від проблем особистого характеру – він обов'язково за своє життя не раз натрапить на зраду, невірність, і брехня, які ніколи не прощається.

Доля Миколи така, що передбачає в кінцевому підсумку і його становлення повноцінним сімейним людиною. Коли він нарешті-то знайде «ту саму», стане ідеальним чоловіком для неї, але є в ньому і мінуси. Він дуже ревнивий, власник, і не дозволить своїй дамі красуватися перед іншими чоловіками. А ще доля в дев'яноста відсотках випадків передбачає Миколі становлення чоловіком м'якою, непринциповою, поступливою і поступливішою жінки – його характеру ідеальною парою стане тільки така ...

Любов і шлюб для імені Микола

Микола — дуже чуттєвий і влюблива чоловік. Він дуже тонко відчуває жінок, розуміє їх психологію, тому трішки галантності на додачу і бажана жінка вже готова йти за ним на край світу. В молодості у нього трапляється досить багато романів, кожен з яких він розцінює, як серйозні відносини. Микола може створити сім'ю досить рано і раптово, але його велелюбна натура може штовхати його на все нові і нові зради, провідні в результаті до розлучення. Найцікавіше, що він сам перший на розставання з дружиною не вирішиться. А ось шлюб в більш зрілому віці може складеться цілком вдало.

Його дружиною стане розумна, красива, жіночна, чарівна і терпляча жінка. Коля любить, коли всі навколишні захоплюються його дружиною, але в той же час, він дуже ревнивий, тому досить часто у нього можуть траплятися напади ревнощів. Його улюблена повинна з розумінням поставитися до цього і навчитися терпіти ці сплески емоцій, якщо вона хоче зберегти лад і мир в сім'ї. Зрада з її боку — це миттєвий розрив, тому Коля цього так і боїться. У свою чергу він здатний змінити, тільки, якщо дружина перестала задовольняти його потреби в ліжку.

Микола цінує увагу, турботу і ніжність з боку дружини. Для нього атмосфера любові і щастя важливіше, ніж ідеальний порядок, та лиха жінка. Він щиро піклується про благополуччя своїх близьких, завжди готовий допомогти улюбленої по господарству, але натомість йому потрібно трохи особистого простору.

Микола як Батько

Неможливо точно сказати, як саме людина проявить себе в якості батька або матері, грунтуючись тільки на якостях конкретного імені. Всі люди унікальні і надходять абсолютно по-різному. Однак, з огляду на, що у Колі так багато позитивних рис характеру, можна припустити, що поганим батьком йому вже точно не бути.

До батьківства Микола підходить відповідально і трепетно. Для нього поява дитини в сім'ї — це і радість, і стрес, адже тепер він повинен буде нести відповідальність ще й за малюка. Як батько він готовий робити все можливе для того, щоб у його дитини було щасливе дитинство і світле майбутнє. У нього вистачить сил і любові для того, щоб у малюка з'явилася компанія у вигляді брата або сестри.

Микола із задоволенням проводить час з дітьми, часто сам пропонує дружині свою допомогу. Він з цікавістю і терпінням займається вихованням дітей. Для нього важливо, щоб діти росли активними, позитивними, чесними й працьовитими людьми. З сином у Колі зв'язок сильніше, як зі спадкоємцем. Він старанно навчить його всьому, що повинен уміти робити справжній чоловік. Дочка він завжди підтримає і захистить від будь-яких бід.

Сумісність Микола c жіночими іменами

Найкраща сумісність у Миколи з такими жіночими іменами як серпня, Алла, Жанна, Зінаїда, Ізабелла, Роксана, Флора, Едіта.

Міцний і щасливий шлюб вийде побудувати з Дариною, Надією, Неллі, Ніною і Сусанной.

А ось з такими як Нінель, Серафима, Аліса і Валерія, швидше за все, ніяких відносин і зовсім не вийде побудувати.

Що ж стосується взаємин чоловіка, над яким протегує значення іменоформи Микола, з представницями прекрасної половини людства, так тут все просто – Микола не вимогливий до жінок і поважає сам жіноча стать лише за його існування, здатний в кожній дівчині розглянути щось хороше і варте уваги, і може закохатися в першу-ліпшу. Взагалі, таких називають «ласими до спідниці» — але на відміну від справжніх «бабіїв», він, якщо закохується, то вже надовго, і ніколи не змінить тієї, що погодилася бути з ним разом. Хоча, все це лише теорія ...

Число імені Микола

Число імені Микола по нумерології — 6. Шістки залучають своєю чарівністю і красою. Зовнішня краса для них взагалі грає досить важливу роль. Вони володіють тягою прекрасного і шукають красу в усьому. Також для підопічних числа 6 дуже важливі яскраві і бурхливі емоції, пристрасть, любов. Ці почуття надихають їх, дають сили рухатися вперед. Шістки не соромляться змішувати особисте життя з роботою. У них вони взаємопов'язані, адже їх привабливість та вміння спілкуватися можуть посприяти їхньому професійному росту. На кар'єру 6-ок сприятливо впливають також їх розсудливість, блискучий розум, підприємливість і націленість на успіх.

Юні шістки — це досить легковажні й непостійні люди, які бажають отримати максимально багатий досвід в житті, перш за все на любовному терені. Але подорослішавши, не дивлячись на свою мрійливість і романтичність, вони заспокоюються і знаходять свою справжню любов. Створивши сім'ю, підопічні числа 6 стануть відповідальними та уважними батьками, а також дбайливими сім'янинами. Вони цінують і люблять рідний дім. На них завжди можна покластися і довіритися їм.

Шістки — прямолінійні, відкриті і чесні люди, які не вміють брехати і хитрувати. Вони здатні не тільки веселитися і безтурботно спілкуватися в колі друзів, а й завжди готові вислухати засумував одного, поспівпереживати, підтримати і по можливості допомогти йому. Прагнення 6-ок до краси і привабливості, постійні відвідування салонів краси і модних бутиків вимагають чимало грошей. У підопічних числа 6 дуже погана фінансова дисципліна, з своїм марнотратством їм потрібно вчитися боротися. Крім того, в окремих випадках милі і веселі шістки можуть бути мстивими і злопам'ятними.

Формула обчислення числа імені Микола:Н (6) + І (1) + К (3) + О (7) + Л (4) + А (1) + Й (2) = 24 = 2 + 4 = 6

Астрологічна символіка імені Микола

  • Камінь-талісман – Сапфір і Смарагд.
  • Планета-покровитель – Юпітер і Марс.
  • стихією – Земля.
  • Тваринний символ носія імені Микола – Слон.
  • Рослинний символ – Ясень.
  • Кращий зодіак – Скорпіон і Стрілець.
  • Число Микола – 6.
  • Щасливий день – середа.
  • Ідеальний сезон – Весна.

Відомі люди з іменем Микола

Микола Голіцин (державний політичний діяч)

Микола Рубінштейн (російський піаніст-віртуоз)

Микола Нікі Тін (радянський архітектор та вчений у сфері будівельних конструкцій)

Микола Новиков (російський журналіст)

Микола Бухарін (державний та партійний працівник)

Микола Пирогов (російський хірург та анатома)

Микола Скліфосовський (заслужений професор)

Микола Бердяєв (релігійний та політичний філософ)

Микола Гоголь (російська проза, драматург, поет, критик)

Микола Коперник (польський астроном, математик)

Микола Лобачевський (російська Математик, Творець не дитячої геометрії)

Nikolai Nikolai Saint Patrons>

saced nikolai біженця

1 січня, 14 січня

благословив Микола Псков

28 лютого, 13 березня

Священний Powllite Nikolai Proges

4 серпня, серпня уст 17

Священномученик Николай Загоровский

сентябрь 30, октябрь 13

Священномученик Николай Казанский

ноябрь 7, ноябрь 20

Святитель Николай Чудотворец

декабрь 6, декабрь 19